W dniu 25 lutego 2015r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi odbyła się V edycja konkursu „Racjonalne żywienie – Twój najlepszy wybór”. 13 uczniów z siedmiu gimnazjów rozwiązywało test , na który złożyły się pytania dotyczące roli ryb w żywieniu oraz racjonalnego żywienia i prozdrowotnego stylu życia. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III a – Kinga Dobrowolska i Justyna Odrzywół. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się sześcioro gimnazjalistów, w tym z największą ilością punktów – Kinga Dobrowolska.
Zadaniem w etapie praktycznym, który odbył się 13 marca było przyrządzenie sałatki z tuńczyka. Oprócz walorów smakowych liczyła się także kultura przyrządzania i efekt końcowy.
Po podliczeniu punktów z dwóch etapów nasza uczennica Kinga Dobrowolska zajęła II miejsce. Wszyscy finaliści i laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Gimnazjum w Rozprzy Szkołą Promującą Zdrowie w województwie
17 kolejnych placówek dołączyło do Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego. Certyfikat z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty Jana Kamińskiego w imieniu Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy odebrali – dyrektor Bernard Matyszewski i koordynator programu Małgorzata Burkin.
Uroczystość odbyła się w sali kinowej Politechniki Łódzkiej podczas konferencji zorganizowanej pod hasłem „Żywienie miarą naszego zdrowia”.
Wręczając certyfikat Łódzki Kurator Oświaty podziękował szkole za aktywne upowszechnianie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania i korzyści płynących z regularnej aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz życzył dalszych skutecznych działań na rzecz promocji zdrowego stylu życia.
Certyfikat, jaki uzyskała nasza szkoła, to wyróżnienie na miarę nowoczesnej placówki, dbającej o rozwój prozdrowotny całej społeczności szkolnej.