Bal trzecioklasistów w naszej szkole.
11 czerwca odbył się Bal Gimnazjalisty dla uczniów klas III naszej szkoły.
Tradycyjnie rozpoczął się od poloneza. Uczniowie pięknie się zaprezentowali. Jeszcze raz zatańczą w dniu zakończenia roku szkolnego.
Po raz pierwszy w historii naszej szkoły wybrano króla i królową balu. Osobami nominowanymi przez wychowawców do tytułu byli uczniowie najbardziej popularni z każdej klasy. W czasie balu trzecioklasiści mogli zagłosować na swoich ulubieńców. Królem balu został Klaudiusz Dura (klasa IIIb), a królową - Karolina Misztela (klasa IIId).
Wychowawcy wyróżnili uczniów dyplomami w różnych kategoriach:
„Bursztynowy słowik” - Weronika Adamek, „Dyzio Marzyciel” – Daniel Wieczorek, „Dwoje na ławeczce” – Karolina Misztela i Kacper Latuszek, „Ich troje” – Kinga Turek, Karolina Famulska i Mateusz Misztela, „Młody Messi” – Mateusz Misztela, „Multitalent” – Dorota Nowakowska, „Wizytator” – Daria Siwocha, „Masterchef” – Kinga Dobrowolska, „Aniołki Charliego” – Anna Nowakowska, Martyna Matuszewska, Aleksandra Sikorska i Grzegorz Łukasik, „Szkolny dżentelmen” – Krzysztof Szopa, „Szkolny poliglota” – Klaudia Nicerska, „Wiecznie zakręcony” – Sebastian Cieciura, „Wszędobylski” – Bartosz Sobolewski, „Spóźniony refleks” – Oskar Zimny, „Ukryty talent” – Iga Krzaczyńska, „Kot samotnik” – Kajetan Radziszewski, „Kolorowa paleta” – Weronika Łukasik, „Kolekcjoner” – Krystian Kowalczyk i „Męczennik” – Marcin Sobala.
Zabawa trwała do późnego wieczora. Wszyscy się świetnie bawili.
Weronika Adamek z kl. IIIc otrzymała jedną z trzech równorzędnych nagród w kategorii piosenki na I Festiwalu Różnorodnych Form Artystycznych GROT-ART organizowanym przez IV LO w Piotrkowie Trybunalskim i Centrum Idei „Ku Demokracji”. Przesłuchania, w których brała udział również Dominika Hebda z kl. IIa, odbyły się 19.06.2015, a koncert finałowy dzień później podczas przedstawienia na dziedzińcu Centrum Idei ''Ku Demokracji''. Swoje umiejętności obydwie wokalistki zaprezentowały również na koncercie z okazji Dni Rozprzy.


13 czerwca 2015 r. w Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Tryb. odbyło się podsumowanie konkursu poetyckiego. Mottem konkursu był fragment wiersza Jana Pawła II "Strumieniu, leśny strumieniu, odsłoń mi tajemnicę swojego początku! ... Pozwól mi wargi umoczyć w źródlanej wodzie, odczuć świeżość, ożywczą świeżość ... "
W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły. Napisały wiersze, w których pokazały talent poetycki i swoją niezwykłą wrażliwość na piękno słowa i języka polskiego. Martyna Drozdek uczennica klasy III a zajęła I miejsce, Izabela Magiera uczennica klasy I d zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym dziewczętom. 
Uczennicami opiekowała się Małgorzata Święconek.

Dnia 16 czerwca 2015 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z Dyrektorem Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim z Tomaszem Matusiakiem i archiwistą Maciejem Hubką. Spotkanie miało na celu zapoznania uczniów z zagadnieniami, jakimi zajmują się archiwiści.
Wbrew powszechnej opinii, praca archiwisty może być bardzo ciekawa, gdyż przypomina bardziej pracę detektywa, niż urzędnika.
Opinia publiczna może poznać nieznane dotychczas fakty z przeszłości dzięki badaniom autentycznych materiałów historycznych.
Na koniec spotkania uczniowie obejrzeli trailer filmu zreorganizowanego przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim pod patronatem i przy wsparciu Naczelni Dyrekcji Archiwów Państwowego. „Bo ta, co nie zginęła… 1945 r.” . Premiera filmu będzie miała miejsce pod koniec czerwca, a uczniowie naszego Gimnazjum będą mogli obejrzeć go jesienią, kiedy to odbędzie się kolejne spotkanie z przedstawicielami Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Uczniowie zostali również zaproszeni do śledzenia działalności Archiwów na Fanpage’u instytucji na portalu Facebook.

2 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego w ramach obchodów ,, Dnia Dziecka- dla sprawnych inaczej”. Tegoroczna edycja konkursu dla dzieci chorych i niepełnosprawnych poświęcona była pamięci Jana Pawła II z okazji 10- rocznicy jego śmierci i pierwszej rocznicy kanonizacji .Podczas zabawy wręczono nagrody (książki, plecaki i paczki ze słodyczami). Dzieci obejrzały też przedstawienie „Leśne opowieści o bardzo ważnej treści” wystawione przez Teatrzyk „Pomarańczowy Cylinder” z Torunia. Uczniowie naszego Gimnazjum: Dariusz Adamus, Klaudia Gil i Bartosz Sobolewski wraz z opiekunem p. A. Szulc brali udział w tych uroczystościach.

W dniu 01.06.2015r. w naszej szkole odbył się Festiwal Talentów. Uczniowie mogli skorzystać z salonu piękności, rozwiązać Quiz historyczny „Znaj znak”, wziąć udział w konkursach, grach językowych, zaśpiewać ulubione i znane piosenki w języku angielskim, sprawnie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej osobom porażonym prądem elektrycznym, rozegrać turniej gier komputerowych i międzyklasowe mecze piłki nożnej. Różnorodność proponowanych zajęć sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To był interesujący i radosny Dzień Dziecka dla wszystkich gimnazjalistów.Prelekcja dra Jacka Bednarka dot. realiów życia w średniowiecznym grodzie
Dnia 22 maja 2015r. gościliśmy w naszej szkole pracownika Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach dra hab. Jacka Bonarka, który jest Dyrektorem Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych w filii uniwersytetu w Piotrkowie Tryb. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich oraz klasa IId – najbardziej zaangażowana w obchody 950-lecia Rozprzy. Dowiedzieliśmy się jak mieszkali, jak się odżywiali, jak chodzili odziani, czym się zajmowali mieszkańcy dawnego grodu. Mamy nadzieję, że tego typu lekcje historii będą odbywały się częściej w naszym gimnazjum.


Możliwość uczestniczenia w pracach wykopaliskowych nie zdarza się co dzień, dlatego też uczniowie klasy IId naszego gimnazjum odebrali ją jako wyróżnienie. Akcja przedstawienia „Baśń o rozprzańskim trzewiczku” przygotowanego przez tę klasę rozgrywa się w średniowiecznym grodzie, toteż z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwaliśmy się w opowiadanie o tym, jak mógł wyglądać nasz dawny gród i życie jego mieszkańców. Pan dr Piotr Kittel nadzorujący prace zaprezentował efekty wykopalisk: kawałki ceramiki, fragment skóry i metalowy grot, a także świetnie zachowane w ziemi drewniane bele służące do wzmocnienia zbiornika wodnego służącego prawdopodobnie do moczenia lnu. Dowiedzieliśmy się także, na czym polega praca archeologa. Była to niezapomniana lekcja historii.

18 maja 2015r. to dzień szczególny dla klasy IId. W tym dniu odbyło się przedstawienie „Baśń o rozprzańskim trzewiczku” przygotowane w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów tej klasy pod kierunkiem pani Anny Sidoruk. Przedstawienie powstało na podstawie scenariusza napisanego 50 lat temu przez panią Krystynę Wiśniewską z okazji 900-lecia istnienia Rozprzy. Spektakl obejrzała młodzież i nauczyciele naszego gimnazjum, a w godzinach popołudniowych -społeczeństwo naszej gminy. Wszystkich zachwyciły oryginalne stroje i scenografia, które zaprojektowała pani Agnieszka Staniaszek, a także piękne pieśni, które zostały nagrane dzięki panu Dariuszowi Głowackiemu. Za wsparcie i duże zaangażowanie podziękowania należą się również wychowawcy klasy IId pani Jolancie Herman, a także rodzicom uczniów biorących udział w projekcie. W sposób szczególny dziękujemy naszym sponsorom - Stowarzyszeniu Gospodyń Gminy Rozprza. Panie ze stowarzyszenia pod kierunkiem prezesa pani Elżbiety Piątek przygotowały poczęstunek dla wszystkich artystów oraz widzów.  Należy dodać, że było to drugie przedstawienie uświetniające obchody  950-lecia  Rozprzy  przygotowane  przez  tę  klasę. (Wcześniej  oglądaliśmy  inscenizację  „Śladami Wielkich  Polaków  związanych z Rozprzą”).  Dyrektor  szkoły pan Bernard  Matyszewski oraz  panie  Anna Sidoruk i  Jolanta Herman  otrzymali   podziękowania od władz Gminy Rozprza, a uczniowie klasy IId – słodycze i gadżety. Dnia 20 maja 2015r. wezmą także udział w warsztatach poprowadzonych przez archeologów prowadzących prace wykopaliskowe na terenie dawnego grodu. 

Konkurs Literacki „Moja Mała Ojczyzna – zasłyszane opowieści z Rozprzy i okolic” rozstrzygnięty
Dnia 18 maja został rozstrzygnięty Konkurs Literacki „Moja Mała Ojczyzna – zasłyszane opowieści z Rozprzy i okolic”, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Rozprzy we współpracy z biblioteką naszego gimnazjum oraz ZSP w Niechcicach. 
W konkursie wzięło udział 21 prac napisanych przez uczniów wyżej wymienionych szkół. Komisja konkursowa pod kierunkiem pani Anny Tomy ( członek Komitetu Organizacyjnego Obchodów 950-lecia Rozprzy) oceniła prace według następujących kryteriów: zgodność z tematem, oryginalność i ogólna estetyka pracy. Oto nagrodzeni uczniowie:
I miejsce - Kornel Fugat, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy
II miejsce – Wiktoria Jarzębska, ZSP w Niechcicach
III miejsce – Filip Sidoruk, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy
Wyróżnienia: Bartłomiej Kabziński, Klaudia Nicerska i Martyna Drozdek, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy.
Nagrody książkowe otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu.
Sponsorem nagród była Biblioteka Publiczna w Rozprzy.

W dniu 8 maja 2015 roku odbył się w naszym gimnazjum projekt edukacyjny klasy II c pod tytułem „Nie piję, nie biorę, nie palę” przygotowany pod kierunkiem pedagoga szkolnego Marioli Smerczek. Klasa II c przygotowała plakaty dotyczące szkodliwości alkoholu, narkotyków, dopalaczy i papierosów, które mogli obejrzeć uczniowie szkoły. Przygotowała również efektowną prezentację dotyczącą zagrożeń, jakie niosą używki. Odbyło się przedstawienie, gdzie uczniowie w poetycki i epicki sposób przedstawili niebezpieczeństwa, jakie niosą narkotyki, dopalacze, alkohol i papierosy. Zaproszeni goście- panie psycholog Marta Dziubałtowska i pani pedagog Marta Ałaszewska z Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim w sposób interesujący odpowiadały na pytania uczniów dotyczące zagrożeń, jakie dla zdrowia i psychiki młodego człowieka niosą wszelkie używki. Pani policjantka Katarzyna Dębińska z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową w Miejskiej Komendzie w Piotrkowie Trybunalskim z wielkim zaangażowaniem opowiadała uczniom o prawnych aspektach szkodliwości wszelkich używek i konsekwencjach prawnych niedozwolonych zachowań a także o przykładach z życia, które młodym ludziom pozwoliły zastanowić się nad własnymi wyborami życiowymi. Uczniowie gimnazjum w ciszy i skupieniu wysłuchali programu.

Konkurs Matematyczny „Kangur Europejski”
Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Europejski”. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów: 15 w kategorii Kadet (klasy I-II) i 5 w kategorii Junior (klasa III). Wyróżnienia otrzymali: Jakub Pielużek (klasa IA), Przemysław Wróbel (klasa IIA) i Bartłomiej Krasoń (klasa IID). Najlepszy wynik w kategorii Senior uzyskał Michał Biegański z klasy IIIB. 
Gratulujemy.

Andrzej Grabowski z wizytą w Rozprzy
Andrzej Grabowski, piotrkowski poeta i prozaik, Kawaler Orderu Uśmiechu, autor licznych książek dla dzieci i młodzieży, felietonów, fraszek, satyr i humoresek gościł 7 maja w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy. Podczas spotkania pan Andrzej Grabowski opowiadał o swojej twórczości, swoich podróżach oraz wspominał swoje szkolne lata. Mówił jak powstają jego książki, skąd czerpie na nie pomysły, a także o prawdziwych wartościach w życiu każdego człowieka. Odpowiadał również chętnie na wszystkie pytania skierowane do niego przez naszych gimnazjalistów. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki autorstwa pana Grabowskiego, a także dostać jego autograf.
W spotkaniu z pisarzem uczestniczyli uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką pań: A. Sidoruk, K. Cekus i J. Herman, a także pani Maria Cubała – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Rozprzy oraz żona pana Grabowskiego.
Organizatorzy spotkania: Gminne Centrum Kultury w Rozprzy oraz biblioteka Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy.

Dnia 5 maja w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy odbyło się pierwsze spotkanie uczestników Warsztatów Fotograficznych prowadzonych przez pana Roberta Kabzińskiego. Podczas wczorajszych zajęć nasi gimnazjaliści zapoznali się z historią fotografii. Następne zajęcia odbędą się w plenerze. Życzymy wszystkim wytrwałości w poznawaniu tajników sztuki fotografowania oraz udanych zdjęć. 
Organizatorzy: Biblioteka Publiczna w Rozprzy oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy.

W dniu 5.05.2015r.w naszym gimnazjum odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „ Bezpieczeństwo żywności”.
Na uroczystość zaproszono panią dr Urszulę Kabzińską – radną Powiatu Piotrkowskiego, p. Teresę Kucharczyk - pielęgniarkę szkolną i p. Patrycję Szulc – absolwentkę naszego gimnazjum, a obecnie studentkę Dietetyki UM w Łodzi.
Dyrektor Gimnazjum, p. Bernard Matyszewski złożył życzenia przedstawicielom Służby Zdrowia i wręczył bukiety kwiatów. Pani dr Urszula Kabzińska poinformowała młodzież o konieczności przestrzegania zasad zdrowego żywienia. Następnie p. Patrycja Szulc przedstawiła opracowaną przez siebie prezentację nt.” Znakowania produktów żywnościowych”. 
Kolejnym etapem obchodów były konkursy przygotowane dla naszych uczniów.
1) Konkurs wiedzy na temat „ Bezpieczeństwa w żywieniu” – adresowany dla uczniów klas III
2) Konkurs kulinarny pt. ” Z pola na talerz” . Uczestnicy to uczniowie klas I.
3) Konkurs filmowy pt. „Jedz na zdrowie”. Za reklamę filmową odpowiadali uczniowie klas II.
Pierwsze miejsce w konkursie wiedzy zajęli uczniowie klasy III a – Julia Kołtonik i Paweł Piątkowski.
W konkursie kulinarnym wszyscy przedstawiciele klas zajęli miejsca pierwsze.
Najlepszą reklamę filmową przygotowała ekipa z klasy II b w składzie: Wiktoria Olczyk, Klaudia Sadzińska, Patrycja Skrobek, Karolina Wojciechowska, Weronika Trzuszczak.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy ,nagrody i pyszne, ekologiczne jabłka. Dzień Zdrowia przygotowały – p. Anna Szulc, p. Małgorzata Burkin i p. Magdalena Marcinkowska.

"Młodzi głosują"
30 kwietnia 2015r. odbyły się szkolne symulacje wyborów przeprowadzonych w ramach programu edukacji obywatelskiej "Młodzi głosują". Uczniowie
i uczennice naszego gimnazjum głosowali na kandydatów na Prezydenta RP. Dzięki tej akcji młodzież mogła wyrazić własne zdanie, a także poznać mechanizmy wyborcze i formę głosowania. Grupa projektowa odpowiedzialna za przygotowanie i przebieg wyborów składała się z uczniów klasy IIId. Koordynatorem akcji w szkole była p. Ewelina Podogrocka.

W dniu 27 kwietnia 2015 r. w naszym gimnazjum odbyła się prezentacja projektu gimnazjalnego kl. II B pt.: „Zjawiska fizyczne w otaczającej nas przyrodzie”. Główny cel projektu to popularyzacja fizyki oraz umiejętność dostrzegania jej praw w zjawiskach fizycznych zachodzących w środowisku człowieka. Uczniowie na forum szkoły zaprezentowali wybrane zjawiska fizyczne przedstawiając je w formie eksperymentów, doświadczeń, pokazów i prezentacji multimedialnych.
Uczniowie swoją publiczność przenieśli w krainę dźwięku, światła, ładunków elektrycznych, oddziaływań, zademonstrowali zjawisko elektryzowania ciał, powstawania burzy, zjawisko załamania, odbicia, rozproszenia światła, zjawisko odrzutu, rozchodzenie się dźwięku. Prezentację zakończyli pokazem dużych baniek mydlanych.
Projekt był realizowany pod kierunkiem p. Magdaleny Marcinkowskiej.

Poznaliśmy historię naszej małej Ojczyzny
„Ten, kto nie zna historii swojej rodziny, kraju, miejsca, w którym mieszka, jest jak drzewo bez korzeni. Może go wyrwać najmniejszy podmuch wiatru. My chcemy być mocni, mądrzy, rozwijać się, dlatego też dziękujemy Panu za tę piękną i ciekawą lekcję historii naszej małej Ojczyzny.”
Tymi słowami 16 kwietnia 2015r. uczniowie klasy IId wyrazili wdzięczność panu Jackowi Ziętkowi pracownikowi Muzeum w Piotrkowie Tryb. za prelekcję dotyczącą najstarszych dziejów Rozprzy oraz prac wykopaliskowych na terenie grodziska i cmentarza w Lubieniu. Następnie społeczność naszego gimnazjum miała możliwość obejrzenia przedstawienia zatytułowanego „Śladami Wielkich Polaków związanych z Rozprzą” przygotowanego przez uczniów klasy IId oraz naszą szkolną wokalistkę Weronikę Adamek z klasy IIIc.

   13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który został ustanowiony przez Sejm, w dniu 14 listopada 2007 roku. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. 
W naszym gimnzjum pamięć zamordowanych ofiar uczciliśmy 10 kwietnia 2015 roku. W ten szczególny dzień był z nami dr Tomasz Szczepański, przedstawiciel Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, oddział Muzeum Katyńskie. Wysłuchaliśmy wykładu w którym, przybliżył nam historię mordów katyńskich. 
Wśród zaproszonych gości byli obecni: Janusz Jędrzejczyk - Wójt Gminy Rozprza, Tomasz Gemel – Przewodniczący Rady Gminy, Edyta Łukasik - Kierownik GZO, przedstawiciele Rady Rodziców – Marek Zieliński i Anna Toma, ks. Wiesław Płomiński oraz Beata i Michał Kardas – rodzina zamordowanego w Twerze w 1940 – Jana Kardasa. 
Po prelekcji dr. Szczepańskiego złożono kwiaty i zapalono znicze pod obeliskiem przy Katyńskim Dębie Pamięci, upamiętniającym Jana Kardasa. W ten sposób oddano cześć i honor wszyskim zamordowanym na rozkaz Stalina przez NKWD, oficerom Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej.

W dniu 30 marca ogłoszone zostały wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. W eliminacjach szkolnych brało udział 30 uczniów
z klas I, II i III gimnazjum. Po raz kolejny do finału zakwalifikowała się uczennica klasy IIb Karolina Wojciechowska (reprezentowała szkołę w ubiegłym roku z kolegami). Nauczycielem matematyki jest pani Ilona Jaworska. Finał konkursu odbędzie się 17 kwietnia. Finaliści mają do wyboru dwie uczelnie, w których odbędzie konkurs: Warszawa- Uczelnia Vistula ul. Stokłosy 3 lub Wrocław - Wyższa Szkoła Handlowa ul. Ostrowskiego 22. Życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 27.03.2015 r. w Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Tryb. odbyło się uroczyste zakończenie XIII Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego. Nasze gimnazjum reprezentowały Dorota Nowakowska z klasy III C wraz z nauczycielem matematyki panią Renata Szczepocką. Dorota została laureatką turnieju i otrzymała nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.
Turniej odbył się 28.02.2015 r. i wzięło w nim udział 10 gimnazjów z Piotrkowa Tryb oraz powiatu. Każdą szkołę reprezentowała siedmioosobowa drużyna. Z naszego gimnazjum w turnieju wzięli udział: M. Drozdek (III A), K. Nicerska (III A), I. Zielińska (III B), K. Pokora (III B), D. Nowakowska (III C), M. Jończyk (II B), K. Wojciechowska (II B). Drużynowo zajęliśmy 7 miejsce. Turniej wygrała drużyna z Gimnazjum nr 5 z Piotrkowa Tryb. Gratulujemy wszystkim.


Weronika Adamek z kl. IIIc i Dominika Hebda z kl. IIa brały udział w VIII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Angielskiej "Little Stars of Big Stage" w Moszczenicy 27.03.2015. Jury przyznało równorzędne nagrody i wyróżnienia. Wśród czterech nagrodzonych osób znalazła się Weronika Adamek, która na scenie GOK w Moszczenicy zaśpiewała „Wrecking Ball” 
z repertuaru Miley Cyrus.

24 marca 2015r. w ZSP nr 2 w Piotrkowie Tryb. odbył się finał konkursu historyczno-językowego „Piotrków moje miasto - 800-lecie Piotrkowa”. Organizatorami był Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb. oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Tryb. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu piotrkowskiego szczególnie zainteresowanych historią Piotrkowa, chcących poszerzyć swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Tematem pracy konkursowej był „Renesansowy Piotrków”. Uczennice przygotowały prezentacje multimedialne w języku polskim i angielskim, a następnie podczas finału odpowiadały na pytania związane z historią architektury Piotrkowa. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które odniosły duży sukces. I miejsce zajęły: Weronika Łukasik IIId, Dominika Stępień IIId, Izabela Zielińska IIIb; III miejsce – Martyna Drozdek IIIa, Weronika Leśniewska IIc, Klaudia Nicerska IIIa. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe. Nauczyciele przygotowujący drużyny – p. Katarzyna Pawłowska i p. Ewelina Podogrocka.

Dnia 20 marca br. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy zorganizowana została impreza pod Nazwą „Turystyczny Dzień Wiosny – Podróże przez Świat”.
W ramach przygotowań do imprezy każda klasa wylosowała jeden region turystyczny świata, który miała zaprezentować na forum szkoły. Prezentacja składała się z następujących, podlegających ocenie, elementów:
- prezentacja multimedialna kraju / regionu
- charakterystyczny strój
- potrawa regionalna
- scenka / piosenka / taniec, itp.
- plakat.
Wszystkie klasy wraz z wychowawczyniami stanęły na wysokości zadania i przygotowały atrakcyjne widowisko. Mogliśmy poznać atrakcje turystyczne, kulinarne i kulturowe Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Tajlandii, Skandynawii, Japonii, Izraela, Tyrolu, Egiptu, Dubaju, Sycylii i Grecji. Posmakowaliśmy egzotycznych potraw i deserów, zobaczyliśmy, jak wyglądają mieszkańcy tych regionów, podziwialiśmy tańce hawajskie, sycylijskie, poznaliśmy tajniki japońskiego parzenia herbaty, posłuchaliśmy izraelskich pieśni, ubawiły nas scenki rodzajowe z tyrolskiej restauracji lub arabskiego targowiska. Na scenie pojawił się prawie prawdziwy wielbłąd, statua wolności, Kleopatra, japońskie gejsze, arabscy szejkowie i greccy bogowie.
Niewątpliwie impreza przyczyniła się do poznania wielu ciekawych pod względem turystycznym i kulturowym miejsc na świecie, z pewnością rozbudziła też zainteresowanie podróżami.
Koordynatorem przedsięwzięcia była p. E. Sabaturska-Polok

 
W dniach 16-17 marca 2015r. w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Punktu Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT z Piotrkowa Trybunalskiego. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach europejskich, których tematem był "Proces integracji europejskiej". Celem zajęć było poszerzenie wiedzy z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej i jej krajach członkowskich. Omówiono poszczególne etapy integracji UE, najważniejsze traktaty oraz wartości, które przyświecały powstaniu struktur unijnych.

VII POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO
14 marca 2015r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy przeprowadzona została kolejna, coroczna edycja Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego organizowanego już po raz siódmy przez Aleksandrę Huryk - nauczyciela języka angielskiego i Blankę Zarembę - nauczyciela języka niemieckiego. Od ubiegłego roku patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe, które było głównym sponsorem nagród dla zwycięzców.
Głównym celem organizatorów jest propagowanie języków obcych wśród młodzieży gimnazjalnej. Konkurs od lat jest chętnie wykorzystywany przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania sprawności językowych oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala również odkrywać uzdolnienia i talenty językowe uczniów.
60-cio minutowy test pisemny sprawdza dotychczasowe umiejętności w zakresie rozumienia tekstu czytanego, reagowania językowego, jak również znajomości struktur leksykalno – gramatycznych. Spotkanie tak licznej grupy uczniów i nauczycieli języków obcych to również doskonały sposób na integrację środowiska szkolnego w naszym powiecie.
Do konkursu zgłosiło się aż 11 szkół gimnazjalnych z: Rozprzy, Czarnocina, Gomulina, Moszczenicy, Niechcic, Przygłowa, Srocka, Sulejowa, Tomawy, Woli Krzysztoporskiej i Wolborza. 68 uczniów rozwiązywało testy gramatyczno-leksykalne na dwóch poziomach.
Najlepsi w konkursie okazali się
z języka angielskiego na poziomie klas pierwszych:
I miejsce – Klaudia Szczepocka, Wola Krzysztoporska, II miejsce – Patrycja Hamczyk, Rozprza, III miejsce – Dawid Burda, Moszczenica, 
z języka angielskiego na poziomie klas drugich:
I miejsce – Weronika Leśniewska, Rozprza, II miejsce – Olga Leśniewska, Rozprza, III miejsce – Jakub Hachuła, Czarnocin, 
z języka niemieckiego na poziomie klas pierwszych:
I miejsce – Angelika Dędek, Tomawa, II miejsce – Kornel Fugat, Rozprza, III miejsce – Wojciech Czernik, Czarnocin, 
z języka niemieckiego na poziomie klas drugich:
I miejsce – Karolina Wojciechowska, Roprza, II miejsce – Klaudia Leszto, Przygłów, III miejsce – Wojciech Mastalerz, Przygłów, 

Uczniowie ci otrzymali wartościowe nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe, które reprezentowała radna powiatu p. Urszula Kabzińska oraz przez Radę Rodziców w postaci słowników, podręczników do gramatyki, repetytoriów, readersów oraz kursów językowych CD. Ponadto każdy uczestnik konkursu oraz przybyli opiekunowie dostali pamiątkowe dyplomy. 
Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Zapowiedziano już kolejną, ósmą jego edycję w roku 2016.

W dniu 12 marca 2015 roku w Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Rozprzy odbyły się VII Targi Edukacyjne. Targi zorganizowano dla klas III Gimnazjum 
w Rozprzy, zaproszeni byli także uczniowie klas III z Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego w Niechcicach. Zaproszenie wystosowano również do rodziców. 
Targi miały na celu przybliżyć uczniom klas III ofertę kształcenia ponadgimnazjalnego w powiecie, tak aby każdy uczeń mógł szczegółowo zapoznać się 
z propozycjami oferowanymi przez szkoły ponadgimnazjalne. Na VII Targi Edukacyjne przyjechali przedstawiciele 20 szkół z Piotrkowa, powiatu piotrkowskiego i spoza powiatu.
Każda szkoła miała swoje stanowisko, gdzie prezentowała swoją ofertę. Szkoły wyposażone były w plakaty, ulotki, plansze, gazetki, afisze i reklamy, 
a nawet pomoce naukowe. Swoją ofertę szkoły kolejno przedstawiały również na scenie auli, gdzie uczniowie i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych zachęcali do nauki w swojej szkole ciekawymi prezentacjami multimedialnymi, przemówieniami, pokazami i plakatami. Stoiska wyróżniały się kolorowym wystrojem i ciekawymi pokazami. Każdy uczeń miał możliwość poznania oferty i wymogów przyjęcia do danej szkoły, każdy dostał ulotki wybranych szkół. 
Kolejne, VIII Targi Edukacyjne organizowane w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy planowane są na marzec 2016 roku.
Foto w galerii.Weronika Adamek z kl. IIIc i Dominika Hebda z kl. IIa zdobyły ex aequo III miejsce w IV Przeglądzie Piosenki Anny Jantar
 i Bogusława Meca, który odbył się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Woli Krzysztoporskiej 12 marca 2015. Gimnazjum
 w Rozprzy reprezentowali też Karolina Meszczyk i Mateusz Łuszczyński z kl. Ia

6 marca zorganizowaliśmy Dzień Kobiet. Głównym punktem obchodów był konkurs „DZIEWCZYNA GIMNAZJUM”, w którym kandydatki ze wszystkich klas musiały się wykazać wiedzą, logicznym myśleniem, oraz zręcznością i sprytem. Zwyciężyła przedstawicielka klasy III b Katarzyna Karlińska.

Klasa II A Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy, w tym roku szkolnym realizuje projekt edukacji patriotycznej „Od Legionów Polskich do niepodległości i obrony II Rzeczpospolitej.”
W dniu 4.03.2015 r. na lekcję historii zaproszony został absolwent naszej szkoły Robert Skorupa. Przybliżył on swoim młodszym koleżankom i kolegom wydarzenia związane z I wojną światową, historię tworzenia się Legionów Polskich i życie ludzi związanych z Rozprzą w I połowie XX wieku. Zaprezentował zdjęcia legionistów ujęte w kadrach przedwojennej Rozprzy.
Przeprowadzona lekcja historii, bardzo się kl. IIA podobała. Poszerzyła wiedzę dotyczącą regionu w latach 1914-1939.
Panu Robertowi bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu historii.
Uczniowie kl. IIA i Wychowawczyni 

Gimnazjaliści z Rozprzy kolejny raz pomogli bezdomnym zwierzętom
Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy aktywnie włączyli się w akcję pod hasłem „Wigilia dla zwierząt” zorganizowaną przez Piotrkowskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt. Akcja ta spotkała się z wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów. Łącznie udało się zebrać 89 małych i 66 dużych puszek karmy dla psów i kotów, 25 kg kaszy, 9,5 kg ryżu,4,5 kg karmy  w  batonach,  35  kg  suchej  karmy, 12,5 kg  makaronu, co dało razem około 206 kg pożywienia.  Oprócz  tego uczennice 
z klasy III D Magdalena Owczarek i Klaudia Biegańska podarowały budę dla psa . Delegacja uczniów w dniu 19 grudnia przewiozła swoje dary do schroniska. Akcję na terenie szkoły zorganizowało Szkolne Koło Ligi Obrony Przyrody pod kierunkiem pani Anity Kabzińskiej.

W dniu 20 grudnia 2014 roku w siedzibie Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi odbyło się Podsumowanie Roku Sportowo-Turystycznego 2014, w trakcie którego wręczono puchary i wyróżnienia dla 10 najlepszych sportowców LZS Województwa Łódzkiego, najlepszych trenerów oraz najlepszych ogniw LZS z terenu województwa. Gminę Rozprza reprezentowali Bernard Matyszewski - dyrektor Gimnazjum w Rozprzy, Justyna Kaniewska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi oraz Dorota Jakubek - nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Tradycyjnie, bardzo dobre wyniki osiągnęła gmina Rozprza. W kategorii najlepszych szkół gimnazjalnych Gimnazjum w Rozprzy zajęło I miejsce. 

Finał II edycji „Tygodnia Kultury” – 12 grudnia 2014r.
Wiersz „Obycie umila życie’ w wykonaniu uczniów z klasy Ib rozpoczął finał „Tygodnia Kultury” w naszym gimnazjum. Po obejrzeniu scenek i prezentacji dotyczących zasad dobrego wychowania oraz zsumowaniu punktów z wcześniejszych konkurencji jury konkursowe wybrało Najbardziej Kulturalną Klasę. Statuetkę oraz dyplom otrzymała klasa Ic (wychowawca: pani Ewelina Podogrocka). 
Do zmagań o tytuł Najbardziej Kulturalnego Ucznia i Najbardziej Kulturalnej Uczennicy przystąpiło sześcioro gimnazjalistów, którzy otrzymali największą ilość punktów po napisaniu testu sprawdzającego znajomość zasad „savoir-vivre”. Musieli odpowiedzieć na pytania sprawdzające ich wszechstronne obycie. Zagadnienia przygotowali nasi eksperci: pani Jolanta Herman – język polski, pan Dariusz Głowacki – muzyka i pani Agnieszka Staniaszek – sztuka. 
Tytuł Najbardziej Kulturalnej Uczennicy otrzymała Izabela Zielińska z klasy IIIb, a Najbardziej Kulturalnego Ucznia – Filip Pawłowski z klasy Ie. Konkursowe zmagania uświetnił swoim występem Filip Sidoruk, który wykonał na klarnecie utwór „Nalady” Irona Urksa oraz Mateusz Łuszczyński wykonując piosenkę „Całuję twoją dłoń, madame”. 
Organizatorki panie Anna Sidoruk i Mariola Smerczek już zapraszają na następną edycję Tygodnia Kultury w roku 2015/2016.

Dnia 11 grudnia 2014 roku w Gimnazjum nr 4 im. Władysława Jagiełły w Piotrkowie Trybunalskim odbył się VI Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Angielskiej SingEng. W konkursie wzięło udział 7 szkół i 17 uczniów. Uczestnikami konkursu z naszego gimnazjum byli: Weronika Adamek z klasy IIIC, Dominika Hebda z klasy IIA oraz Magdalena Owczarek z klasy IIID. Jedna z naszych uczennic, Weronika Adamek zdobyła wyróżnienie w konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz flagi Wielkiej Brytanii.

18 listopada 2014 r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Tryb. odbył się powiatowy etap III Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu. Olimpiada była skierowana do młodzieży biorącej udział w IX edycji edukacyjnego programu „Trzymaj Formę!”. Do etapu powiatowego przystąpiło 24 uczniów ze szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III a: Kinga Dobrowolska i Justyna Odrzywół.

10 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie odbyła się X edycja Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Grabica i Starosty Powiatu Piotrkowskiego. Patronat medialny objął tygodnik "Ziemia Piotrkowska". Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Adamek kl. IIIc, Dominika Hebda kl. IIa, Martyna Matuszewska kl. IIIb. Uczennice wspaniale się zaprezentowały śpiewając utwory patriotyczne. Wyróżnienie zdobyła Weronika Adamek , która zaśpiewała piosenkę Ireny Santor „ Powrócisz tu”.

W dniu 07.11.2014 r. w Gimnazjum im. St. Małachowskiego w Moszczenicy odbył się IX Międzygimnazjalny Konkurs nt. uzależnień pod hasłem: „Uzależnieniom mówię NIE”. Konkurs składał się z dwóch etapów: części indywidualnej, podczas której uczniowie samodzielnie pisali test wiedzy o uzależnieniach, oraz z turnieju drużyn, gdzie należało rozwiązać quiz przedstawiony w formie prezentacji multimedialnej, napisać krótki tekst piosenki i ją zaprezentować oraz namalować plakat dotyczący tematyki.Następnie uczestnicy konkursu wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie pt. „Chodź człowieku coś Ci powiem”. W turnieju drużyn brało udział 10 zespołów. Gimnazjum w Rozprzy reprezentowali: Kinga Dobrowolska ucz. kl. 3 a, Katarzyna Karlińska ucz. kl. 3b, Dawid Jachymczak ucz. kl. 3 d. W pierwszej części uczniowie zajęli: 
I miejsce – Dawid Jachymczak
II miejsce- Kinga Dobrowolska.
W turnieju drużyn nasze Gimnazjum zajęło IV miejsce. Uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i dyplomy.Uczniów do konkursu przygotowała Anna Szulc.

Święto Odzyskania Niepodległości
Dnia 7 listopada 2014 r. w auli naszego gimnazjum odbyła się uroczysta akademia poświęcona jednemu z najważniejszych polskich świąt narodowych. Akademię z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie kl. III a pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Święconek i Katarzyny Pawłowskiej. Po uroczystym  wprowadzeniu  pocztu  ztandarowego  i  odśpiewaniu  Hymnu  Państwowego oraz Hymnu  Szkoły rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie
w przygotowanym programie artystycznym przypomnieli drogę narodu polskiego do osiągnięcia upragnionego celu, jakim było odzyskanie niepodległości. Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali. Pan Dariusz Głowacki zadbał o oprawę muzyczną, natomiast dekoracją zajęła się pani Agnieszka Staniaszek.

Uczniowie Gimnazjum w Rozprzy laureatami III Festiwalu Smaków w Bełchatowie
Wykłady specjalistów kosmetologii i dietetyków, pokazy kulinarne, wykłady o zdrowym odżywianiu, prezentacja stoisk firm gastronomicznych czy też konkursy z nagrodami. Wszystko to miało miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 podczas trzeciego już Festiwalu Smaków w Bełchatowie w dniu 6 listopada 2014r., w którym wzięli udział także
uczniowie Gimnazjum w Rozprzy.
Uczestnicy mieli okazję skorzystać z otwartych wykładów, na których poznawali m.in. zagadnienia związane z prawidłowym odżywianiem. Myślą przewodnią tego wydarzenia jak zawsze stała się edukacja młodzieży w zakresie propagowania zdrowego trybu życia  poprzez  zdrowe  odżywianie  się  oraz rekreacyjne uprawianie sportu. Podczas festiwalu prezentowane były potrawy przygotowane przez uczniów
i zaproszone firmy gastronomiczne z regionu. Sala gimnastyczna zamieniła się w ogromną kuchnię, a zapachy rozchodziły się po całej szkole. Oprócz słodkiego poczęstunku można było delektować się także potrawami kuchni tradycyjnej i ekologicznej. Każdy mógł skosztować smacznych potraw.
W ramach Festiwalu miała także miejsce II edycja Turnieju Zespołowego dla gimnazjalistów pt. „Biologia i chemia - Lubię to !”. Weronika Łukasik i Krzysztof Szopa z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy zajęli II miejsce na trzynaście zespołów biorących udział. Otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody.
Uczniowie zobaczyli także prezentację multimedialną na temat: "Dlaczego warto kształcić się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa?". Jak co roku było smacznie, zdrowo i z dużą dawką pozytywnej energii.

W dniu 4 listopada br. w Gimnazjum w Tomawie odbyło się podsumowanie II Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego nt. Halloween pod patronatem Wójta Gminy Łęki Szlacheckie pana Wojciecha Błaszczyka.
W konkursie udział wzięło troje uczniów naszego gimnazjum: Katarzyna Kopa klasa IIIB, Marta Stobiecka klasa IIC i Jakub Pielużek klasa IA. Uczniowie ci wykonali prace plastyczne.
Uczennica klasy IIIB Katarzyna Kopa zajęła I miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne, natomiast Jakub Pielużek z klasy IA otrzymał wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

„Książka jest dobra na wszystko”
Pod takim hasłem dnia 31 października 2014, w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy odbył się uroczysty apel podsumowujący Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Na tę uroczystość zaproszono panią Izabelę Kwaśniak – pracownika Biblioteki Publicznej w Rozprzy. Podczas apelu wręczono nagrody książkowe oraz dyplomy dla zwycięzców konkursów: plastycznego „Książka w moim życiu” oraz czytelniczego „I Ty możesz zostać mistrzem pięknego czytania”.
W drugiej części spotkania miał miejsce konkurs, w którym należało wykazać się znajomością z zakresu literatury polskiej i odgadnąć autorów oraz tytuły prezentowanych fragmentów prozy lub poezji polskiej. Nagrodami w tym konkursie były piękne zakładki do książek wykonane przez uczniów - sympatyków biblioteki szkolnej. Podczas spotkania usłyszeliśmy piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów oraz Marka Grechuty w wykonaniu Weroniki Adamek z klasy IIIc..

9 października bieżącego roku grupa uczniów wraz z pięcioma opiekunami wyjechała do Częstochowy reprezentując Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy w XIV Pielgrzymce Szkół im. Jana Pawła II.
Po przyjeździe na Jasną Górę, około godziny 10.00, cała grupa, wraz z pocztem sztandarowym, udała się do klasztoru oo. Paulinów.
O godzinie 11.00, na szczycie jasnogórskim, rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Duszpasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika. W kazaniu abp Celestino Migliore podkreślił, że od błogosławionego papieża musimy uczyć się całkowitego zawierzenia Bogu i Maryi, poprzez wierność Chrystusowi i Kościołowi.
Za wstawiennictwem Matki Bożej obecnej w Jasnogórskim Wizerunku wspólnota uczniów i nauczycieli modliła się w intencjach Ojca Świętego Franciszka, dziękowała za wyniesienie na ołtarze naszego Patrona – Jana Pawła II, a także prosiła o wychowanie kolejnych pokoleń w duchu odpowiedzialności za Kościół i naszą ukochaną Ojczyznę – Polskę.
Na zakończenie Mszy Świętej został poświęcony sztandar Rodziny Szkół im. Jana Pawła II – symbol jedności naszej wspólnoty. Odczytano również treść listu do papieża Franciszka.
Po zakończeniu Mszy Świętej grupa udała się w drogę powrotną, podczas której była przerwa na posiłek. W drodze powrotnej uczniowie i nauczyciele otrzymali pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II. We wspólnej modlitwie uczniowie i nauczyciele zawierzyli wspólnotę gimnazjum opiece swojego patrona.

W piątek 26 września 2014 r. odbyła się akademia promująca znajomość nauczanych w naszej szkole języków obcych, przygotowana pod opieką Zespołu Nauczycieli Języków Obcych. Główną jej część stanowił konkurs językowy sprawdzający praktyczną znajomość języków: angielskiego i niemieckiego. Uczniowie rywalizowali w trzyosobowych grupach, a najlepszy wynik uzyskała grupa A, w skład której wchodzili uczniowie klas Ia, IIa i IIIa. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Konkurs przewidywał również pytania otwarte do publiczności, a prawidłowe odpowiedzi były nagradzane słodyczami.
Poza konkursem mieliśmy okazję obejrzeć występy muzyczne Weroniki Adamek, Dominiki Hebdy i Patryka Madeja, którzy zaprezentowali piosenki znanych wykonawców w oryginalnej wersji językowej, tj. po angielsku i niemiecku. W występie instrumentalno-wokalnym zaprezentowała się klasa Ic. Zespół nauczycieli języków obcych przygotował prezentację multimedialną ukazującą różne, zarówno zabawne, jak i niebezpieczne, konsekwencje nieznajomości języka angielskiego oraz wynikające z posiadanych umiejętności korzyści.

Dnia 25 września 2014 roku w Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich w Woli Krzysztoporskiej odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie. Tegoroczna edycja dotyczyła filmów brytyjskich. Konkurs sprawdzał nie tyle umiejętności językowe, co wiedzę na temat tytułów filmów, nazwisk aktorów i aktorek oraz brytyjskich reżyserów. Jedno z zadań polegało na rozpoznaniu 10-ciu filmów na podstawie ich fragmentów, które zostały odtworzone dla uczestników. Konkurs przeprowadzony został w języku angielskim i był adresowany do uczniów II i III klas gimnazjów. 
Uczestnikami konkursu z naszego gimnazjum byli: Weronika Leśniewska (IIC), Klaudia Nicerska (IIIA), Dorota Nowakowska (IIIC) i Przemysław Wróbel (IIA). Test okazał się dużym wyzwaniem dla uczestników, pytania były szczegółowe, o znacznym stopniu trudności. Dlatego cieszy fakt, że i tym razem nasze gimnazjum wypadło bardzo dobrze – Klaudia Nicerska zdobyła pierwszą nagrodę – pamiątkowy album o tematyce filmowej. Pozostali uczniowie, chociaż bez nagród, również uplasowali się wysoko w klasyfikacji końcowej i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

3 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny.
Jak co rok jest to okazja do przypomnienia społeczności szkolnej tragicznych wydarzeń z września 1939r.

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych