„123 minuty dla Niepodległej”
Uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami oraz dyrektorem szkoły panem Bernardem Matyszewskim wzięli udział w wydarzeniu „123 minuty dla Niepodległej”, którego organizatorem były: Stowarzyszenie Eurkoaktywni oraz Urząd Gminy Rozprza.
W czasie eventu została odsłonięta pamiątkowa ławeczka oraz wystawa dotycząca odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć stanowiska prezentujące umundurowanie, broń, sprzęt łącznościowców oraz lekarzy polowych przygotowane przez Muzeum Okręgowe w Piotrkowie Tryb., Gminne Centrum Kultury, Urząd Gminy, harcerzy ze 6 szczepu harcerskiego „Quercus”, Gimnazjum z Rozprzy oraz Stowarzyszenie Euroaktywni. Na koniec spotkania panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza poczęstowały wszystkich gorącą grochówką.

Święto Edukacji Narodowej
12 października 2018r. z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia dedykowana wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Wraz z życzeniami płynącymi z głębi serca oraz kwiatami, uczniowie zaprezentowali część artystyczną w konwencji lat 20. i 30. (Teatr Qui Pro Quo). Usłyszeliśmy wiersze Juliana Tuwima oraz piosenki z tego okresu. Akademię przygotowali uczniowie pod opieką p. Aleksandry Huryk i p. Anny Sidoruk.
 "DROGI DO WOLNOŚCI".
9 listopada uczciliśmy uroczyście 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI.

III miejsce w XI Powiatowym Turnieju Recytatorskim
„Emocje zakute w słowa – strofy o Niepodległej” - pod taką nazwą odbył się w dniu 18 października XI Powiatowy Turniej Recytatorski zorganizowany przez Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz piotrkowski Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W konkursie wzięło udział ok. 60 uczestników w kategorii: szkoły podstawowe i gimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Patrycja Jagiełło i Aleksandra Broś, której jury konkursowe przyznało III miejsce.
Kolędowania nadszedł czas
IV Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” , który miał miejsce 14 grudnia udowodnił, jak bardzo utalentowani są nasi uczniowie. Było to połączenie pięknej, polskiej tradycji śpiewania kolęd z niezwykle pomysłowym opracowaniem pod względem wokalnym i tanecznym prezentowanych utworów. Stroje, rekwizyty, świetnie przemyślana choreografia sprawiły, że stawały się one swoistymi spektaklami.
W tym roku zaprosiliśmy do wspólnego kolędowania klasy siódme i ósme Szkoły Podstawowej w Rozprzy. W konkursie wzięło udział osiem klas, ośmioro solistów, a także zespół wokalno-taneczny. Doskonale przygotowane występy zarówno pod względem wokalnym jak i choreograficznym oceniało Jury konkursowe w składzie: p. Izabela Kwaśniak – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rozprzy, p. Lidia Świrska – v-ce dyrektor Szkoły Podstawowej w Rozprzy, ks. Arkadiusz Makles i p. Dariusz Głowacki.
W kategorii solistów przyznano :
I miejsce – Amelia Majchrzak, kl. IIIe
II miejsce – Oktawia Juszczyk, kl. IIIc i Anna Rębelińska, kl. IIIe
III miejsce - Marta Szulc, kl. IIIb i Małgorzata Ewiak, kl. IIIe
IV miejsce – Sandra Kaniowska, Patryk Mazurczyk i Oliwia Piątkowska, kl. IIIe
W kategorii: zespoły klasowe:
I miejsce – klasa IIIc
II miejsce – klasa VIIIa
III miejsce – klasa IIIe
IV miejsce - klasy: VIIa, VII b, IIIa, IIId
Klasa IIIb oprócz pięknego śpiewu zaprezentowała piękne stroje i niepowtarzalną choreografię, za którą została wyróżniona.
Serca publiczności skradł zespół wokalno-taneczny „Andiamo Name”. Wiktor Barczyk, Kacper Warchulski, Igor Iznerowicz i Adam Jakubik brawurowo wykonali znany przybój „Last Christmas”.
Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy, świąteczne upominki oraz słodycze.
Ponadto p. Anna Sidoruk dokonała podsumowania konkursów zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. Nagrody w Konkursie Literackim otrzymały Ada Masłowska z klasy IIIb oraz Sandra Kaniowska z klasy IIIe. W Konkursie Plastycznym zostali nagrodzeni uczniowie: Patrycja Janusz ( I miejsce), Anna Rębelińska ( II miejsce), Anna Matalerz ( III miejsce) oraz Natalia Simkowska, Nadia Piwowarska i Natan Pęczek ( wyróżnienia). W/wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki.
Uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy odniosły kolejny sukces w XVIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 11.01.2019 r. w Gimnazjum w Szydłowie. W kategorii solistów drugie miejsce zajęła Oktawia Juszczyk z kl. IIIC, a wyróżnia otrzymały: Amalia Majchrzak i Anna Rębelińska z kl. IIIE. Uczestniczki przygotowali: p. Anna Sidoruk i p. Dariusz Głowacki. Gratulujemy!