„123 minuty dla Niepodległej”
Uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami oraz dyrektorem szkoły panem Bernardem Matyszewskim wzięli udział w wydarzeniu „123 minuty dla Niepodległej”, którego organizatorem były: Stowarzyszenie Eurkoaktywni oraz Urząd Gminy Rozprza.
W czasie eventu została odsłonięta pamiątkowa ławeczka oraz wystawa dotycząca odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć stanowiska prezentujące umundurowanie, broń, sprzęt łącznościowców oraz lekarzy polowych przygotowane przez Muzeum Okręgowe w Piotrkowie Tryb., Gminne Centrum Kultury, Urząd Gminy, harcerzy ze 6 szczepu harcerskiego „Quercus”, Gimnazjum z Rozprzy oraz Stowarzyszenie Euroaktywni. Na koniec spotkania panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza poczęstowały wszystkich gorącą grochówką.

Święto Edukacji Narodowej
12 października 2018r. z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia dedykowana wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Wraz z życzeniami płynącymi z głębi serca oraz kwiatami, uczniowie zaprezentowali część artystyczną w konwencji lat 20. i 30. (Teatr Qui Pro Quo). Usłyszeliśmy wiersze Juliana Tuwima oraz piosenki z tego okresu. Akademię przygotowali uczniowie pod opieką p. Aleksandry Huryk i p. Anny Sidoruk.
 "DROGI DO WOLNOŚCI".
9 listopada uczciliśmy uroczyście 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI.

III miejsce w XI Powiatowym Turnieju Recytatorskim
„Emocje zakute w słowa – strofy o Niepodległej” - pod taką nazwą odbył się w dniu 18 października XI Powiatowy Turniej Recytatorski zorganizowany przez Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz piotrkowski Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W konkursie wzięło udział ok. 60 uczestników w kategorii: szkoły podstawowe i gimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Patrycja Jagiełło i Aleksandra Broś, której jury konkursowe przyznało III miejsce.